Speelschema play-offs

Er is nog niets beslist, maar toch. De KNVB heeft een speelschema gemaakt waarin alle denkbare scenario's voorkomen. Belangrijkste conclusie voor Ajax: mochten de Amsterdammers meedoen aan de play-offs, dan spelen ze de eerste wedstrijd thuis op donderdag. De juiste invulling van het schema kan pas gebeuren zondagmiddag, na de laatste reguliere competitieronde.

Het volledige schema van de KNVB:

De laatste speelronde van de Eredivisie zal zondag gespeeld worden en de deelnemers aan de play-offs voor deelname aan de Europese clubcompetities zullen dan bekend worden. De juiste plaats op de ranglijst in de Eredivisie na 34 speelronde, bepaalt de positie waarop men aan de play-offs gaat deelnemen. Zondag 16 april zal na afloop van de wedstrijden het definitieve speelschema voor de eerste ronde wedstrijden bekendgemaakt worden.

Play-offs voor Europese tickets 1e ronde:

Wedstrijden A en B (nummers 2 t/m 5 van de ranglijst)

Indien FC Utrecht uitkomt in de play-offs van de nummers 2 t/m 5 zal hun 1e ronde thuiswedstrijd te allen tijde plaatsvinden op woensdag 19 april om 20.00 uur.
Indien Ajax en/of FC Groningen uitkomen in de play-offs van de nummers 2 t/m 5 zal hun 1e ronde thuiswedstrijd te allen tijde plaatsvinden op donderdag 20 april om 20.15 uur voor Ajax en om 20.00 uur voor FC Groningen.

1e speelschema, indien de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. Ajax
5. FC Utrecht

woensdag 19 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.00 uur FC Utrecht - AZ of Feyenoord
donderdag 20 april 2006
wedstrijd B (4-3) 20.15 uur Ajax - Feyenoord of AZ
zondag 23 april 2006
return wedstrijd A (2-5) 12.30 / 14.30 uur AZ of Feyenoord - FC Utrecht
return wedstrijd B (3-4) 12.30 uur Feyenoord of AZ - Ajax



2e speelschema, indien echter de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. FC Utrecht
5. Ajax

woensdag 19 april 2006
wedstrijd B (4-3) 20.00 uur FC Utrecht - Feyenoord of AZ
donderdag 20 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.15 uur Ajax - AZ of Feyenoord
zondag 23 april 2006
return wedstrijd B (3-4) 14.30 / 12.30 uur Feyenoord of AZ - FC Utrecht
return wedstrijd A (2-5) 12.30 uur AZ of Feyenoord - Ajax

3e speelschema, indien de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. Ajax
5. FC Groningen

donderdag 20 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.00 / 19.00 uur FC Groningen - AZ of Feyenoord
wedstrijd B (4-3) 20.15 uur Ajax - Feyenoord of AZ
zondag 23 april 2006
return wedstrijd A (2-5) 14.30 uur AZ of Feyenoord - FC Groningen
return wedstrijd B (3-4) 12.30 uur Feyenoord of AZ - Ajax

4e speelschema, indien echter de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. FC Groningen
5. Ajax

donderdag 20 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.15 uur Ajax - AZ of Feyenoord
wedstrijd B (4-3) 19.00 / 20.00 uur FC Groningen - Feyenoord of AZ
zondag 23 april 2006
return wedstrijd A (2-5) 12.30 uur AZ of Feyenoord - Ajax
return wedstrijd B (3-4) 14.30 uur Feyenoord of AZ - FC Groningen


5e speelschema, indien de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. FC Utrecht
5. FC Groningen

woensdag 19 april 2006
wedstrijd B (4-3) 20.00 uur FC Utrecht - Feyenoord of AZ
donderdag 20 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.00 / 19.00 uur FC Groningen - AZ of Feyenoord
zondag 23 april 2006
return wedstrijd B (3-4) 14.30 / 12.30 uur Feyenoord of AZ - FC Utrecht
return wedstrijd A (2-5) 14.30 uur AZ of Feyenoord - FC Groningen

6e speelschema, indien echter de stand na 34 speelronden is;
2. AZ of Feyenoord
3. Feyenoord of AZ
4. FC Groningen
5. FC Utrecht

woensdag 19 april 2006
wedstrijd A (5-2) 20.00 uur FC Utrecht - AZ of Feyenoord
donderdag 20 april 2006
wedstrijd B (4-3) 19.00 / 20.00 uur FC Groningen - Feyenoord of AZ
zondag 23 april 2006
return wedstrijd A (2-5) 12.30 / 14.30 uur AZ of Feyenoord - FC Utrecht
return wedstrijd B (3-4) 14.30 uur Feyenoord of AZ - FC Groningen


Wedstrijden C en D (nummers 6 t/m 9 van de ranglijst)

De onderlinge strijd voor de posities 7, 8 en 9 in deze groep is nog niet beslist, maar het volgende speelschema gaat voor de play-offs van de nummers 6 t/m 9 gehanteerd worden.

Speelschema;
zaterdag 22 april 2006
wedstrijd C (9-6) 20.00 uur *) Nummer 9 - Nummer 6
wedstrijd D (8-7) 20.00 uur Nummer 8 - Nummer 7
woensdag 26 april 2006
return wedstrijd C (6-9) 20.00 uur **) Nummer 6 - Nummer 9
return wedstrijd D (7-8) 20.00 uur Nummer 7 - Nummer 8

*) Indien daarbij FC Twente uitkomt tegen FC Groningen of FC Utrecht dan zal hun 1e ronde thuiswedstrijd op zaterdag 22 april om 19.00 uur aanvangen.
**) Indien daarbij FC Groningen uitkomt tegen FC Twente dan zal hun 1e ronde thuiswedstrijd op woensdag 26 april om 19.00 uur aanvangen.


Wedstrijden E en F (nummers 10 t/m 13 van de ranglijst)

De onderlinge strijd voor de posities 10 en 11 in deze groep is eveneens nog niet beslist, maar het volgende speelschema gaat voor de play-offs van de nummers 10 t/m 13 gehanteerd worden.

Speelschema;
woensdag 19 april 2006
wedstrijd E (13-10) 20.00 uur Nummer 13 - Nummer 10
donderdag 20 april 2006
wedstrijd F (12-11) 20.00 uur Nummer 12 - Nummer 11
zondag 23 april 2006
return wedstrijd E (10-13) 14.30 uur *) Nummer 10 - Nummer 13
return wedstrijd F (11-12) 14.30 uur Nummer 11 - Nummer 12

*) Indien daarbij FC Twente uitkomt tegen Heracles Almelo dan zal hun 1e ronde thuiswedstrijd op zaterdag 22 april om 19.00 aanvangen.



Play-offs voor Europese tickets 2e ronde

Wedstrijden G (winnaar A tegen winnaar B)

De hoogst geklasseerde deelnemer van deze twee in de Eredivisie na 34 speelronden speelt eerst uit en daarna thuis.

Speelschema;
woensdag 26 april 2006
wedstrijd G 20.00 uur *) **)
woensdag 3 mei 2006
return wedstrijd G 20.00 uur **)

*) Indien daarbij Ajax uitkomt dan zal hun mogelijke 2e ronde thuiswedstrijd om 20.15 uur aanvangen.
**) Indien daarbij FC Groningen uitkomt tegen Feyenoord of Ajax dan zal hun 2e ronde thuiswedstrijd om 19.00 uur aanvangen.

Onder voorbehoud wedstrijden H (verliezer A tegen verliezer B)

Deze wedstrijden gaan alleen gespeeld worden indien Ajax niet bij de bovenste 5 plaatsen van de ranglijst na 34 speelronden in de Eredivisie eindigt.
De hoogst geklasseerde deelnemer van deze twee in de Eredivisie na 34 speelronden speelt eerst uit en daarna thuis.

Mogelijk speelschema;
woensdag 26 april 2006
wedstrijd H 20.00 uur *)
woensdag 3 mei 2006
return wedstrijd H 20.00 uur *)

*) Indien daarbij FC Groningen uitkomt tegen Feyenoord dan zal hun 2e ronde thuiswedstrijd om 19.00 uur aanvangen.

Wedstrijden I (winnaar C tegen winnaar D)

De hoogst geklasseerde deelnemer van deze twee in de Eredivisie na 34 speelronden speelt eerst uit en daarna thuis.

Speelschema;
zondag 30 april 2006
wedstrijd I 14.30 uur *)
woensdag 3 mei 2006
return wedstrijd I 20.00 uur **)

*) Indien daarbij Roda JC uitkomt dan zal hun 2e ronde thuiswedstrijd op zaterdag 29 april om 20.00 uur aanvangen.
**) Indien daarbij FC Groningen uitkomt tegen FC Twente dan zal hun 2e ronde thuiswedstrijd om 19.00 uur aanvangen.


Wedstrijden K (winnaar E tegen winnaar F)

De hoogst geklasseerde deelnemer van deze twee in de Eredivisie na 34 speelronden speelt eerst uit en daarna thuis.

Speelschema;
woensdag 26 april 2006
wedstrijd K 20.00 uur
woensdag 3 mei 2006
return wedstrijd K 20.00 uur *)

*) Indien daarbij FC Twente uitkomt tegen Heracles Almelo dan zal hun 2e ronde thuiswedstrijd om 19.00 uur aanvangen.


Play-offs voor Europese tickets 3e ronde

De wedstrijden J óf de wedstrijden L

Afhankelijk van de positie van Ajax op de ranglijst in de Eredivisie zullen in de 3e ronde van de play-offs enkel nog de wedstrijden J óf de wedstrijden L gespeeld gaan worden.
De wedstrijden L (winnaar K - verliezer I) gaan alleen gespeeld worden indien Ajax wel bij de bovenste 5 plaatsen van de ranglijst na 34 speelronden in de Eredivisie eindigt.
Indien Ajax dus niet bij de bovenste 5 plaatsen eindigt, dan zullen de wedstrijden J (winnaar I - verliezer H) gespeeld gaan worden.

Speeldata in beide gevallen;
donderdag 11 mei 2006 en zondag 14 mei 2006.