Menu
Ajax bindt en beloont 2 nieuwe partnerclubs

Ajax bindt en beloont 2 nieuwe partnerclubs

De Gallery of Fame heeft doorgaans vooral een historisch, haast nostalgisch tintje. Bezoekers krijgen er in vogelvlucht de geschiedenis van Ajax tot zich. Donderdagmiddag werd het vizier vooral op het heden gericht. Sterker nog, richting de toekomst. De Ajax Coaching Academy heette 2 nieuwe partnerclubs – FC Delta Sports ’95 en SV Always Forward - welkom en met aanstekelijk enthousiasme spraken beide partijen uit er een succes van te willen maken.

Door het bekrachtigen van de samenwerking met FC Delta Sports ’95 en Always Forward is het aantal partnerclubs van Ajax op 52 gekomen. Een mooie ontwikkeling, stelt Corné Groenendijk. De manager van de Ajax Coaching Academy sprak na het officiële tekenmoment lovende woorden en benadrukte het belang van een goede samenwerking, waarbij van beide kanten de vruchten geplukt kunnen gaan worden.

Beloning voor innovatie
,,Het is een goede zaak dat veel clubs bij ons willen horen, want een brede basis is belangrijk”, vertelt Groenendijk. ,,Vroeger hoorden een aantal Amsterdamse en Haarlemse verenigingen bij de HETT-clubs omdat ze uit de buurt kwamen. Nu gaan we echt van de inhoud uit. Dit zijn clubs die hun zaakjes goed voor elkaar hebben. Delta Sports is in de onderbouw unieke dingen aan het doen. En Always Forward is heel erg bezig met video-analyse en alle dingen die horen bij een moderne voetbalclub. Beide clubs worden beloond voor innovaties.”

,,Een mooie dag voor onze club", sprak Always Forward-voorzitter Willem Kluft.
,,Een mooie dag voor onze club", sprak Always Forward-voorzitter Willem Kluft.
Eveneens tevreden en blije gezichten bij FC Delta Sports '95
Eveneens tevreden en blije gezichten bij FC Delta Sports '95
Willem Kluft (links) en Miranda de Beer (rechts) heffen het glas met Laura van Leeuwen, coördinator Ajax Coaching Academy.
Willem Kluft (links) en Miranda de Beer (rechts) heffen het glas met Laura van Leeuwen, coördinator Ajax Coaching Academy.
Met Always Forward en FC Delta Sports '95 telt Ajax nu 52 Partnerclubs.
Met Always Forward en FC Delta Sports '95 telt Ajax nu 52 Partnerclubs.

Ook in Hoorn zijn de verwachtingen hooggespannen. ,,Voor Always Forward is het een plus om met Ajax te mogen samenwerken. Dat gaan we ook met plezier, overtuiging en daadkracht doen”, stelt voorzitter Willem Kluft, om vervolgens kort de ambities toe te lichten. ,,We gaan komend seizoen video-analyse echt doorvoeren. Om dat nog meer te ontwikkelen, gaan we ook 2 betaalde krachten aantrekken. Het is geen broodje aap-verhaal. We willen er echt mee aan de slag. Dan draag je ook bij richting Ajax natuurlijk. Dat is het mooiste.”

Tekst: Ajax.nl/Gerben Oostdam
Beeld: Ajax.nl/Jasper Ruhe