Menu
Altijd Ajacied: Arnold Mühren

Altijd Ajacied: Arnold Mühren

De 112-jarige Ajax-historie is rijk en roemrucht. De Ajacieden op het veld vormen en vormden het fundament onder onze club. Ook na de succesvolle tweede Ajax-reünie voor oud-spelers laat Ajax.nl oud-Ajacieden aan het woord. Over zichzelf en over 'hun' Ajax. Dit keer vertelt voormalig middenvelder Arnold Mühren over zijn clubgevoel.

Naam: Arnold Mühren
Geboren: 2 juni 1951
Debuut: 5 september 1971 (Ajax – Excelsior 1-0)
Laatste wedstrijd: 21 mei 1989 (Ajax – Willem II 1-0)
Totaal duels / doelpunten: 219 / 37

,,Verdeeld over verschillende periodes heb ik achttien jaar bij de club gezeten. Als speler en als jeugdtrainer. Na mijn eerste wedstrijden in het begin van de jaren zeventig, kwam ik in 1985 via Manchester United terug bij Ajax. Als speler op leeftijd kwam ik in een piepjonge ploeg terecht. De selectie van toen was kwalitatief fantastisch. Stanley Menzo, Sonny Silooy, Ronald Koeman, Rob de Wit, Marco van Basten, John van ’t Schip, Frank Rijkaard en Gerald Vanenburg waren spelers waarmee je voor de dag kon komen. Veel van die jongens, inclusief ikzelf, maakten later ook het EK van 1988 mee.’’

Arnold Mühren was, verdeeld over twee voetbalperiodes, een zeer gewaardeerde kracht op het middenveld. Arnold Mühren was, verdeeld over twee voetbalperiodes, een zeer gewaardeerde kracht op het middenveld.

,,Ajax was destijds, met Johan Cruijff als trainer, een half Nederlands elftal. Omdat Ruud Gullit zo’n leuke jongen was, mocht hij op het EK ook ‘even’ mee doen. Zowel bij Ajax als bij Oranje kon het met zo’n fantastische groep spelers niet verkeerd gaan. Veel talenten van toen zijn later wereldspelers geworden. Het Ajax-elftal van toen ook al voor het publiek fantastisch om te zien spelen. We maakten een keer in een seizoen 120 doelpunten. Dat is en blijft uniek. Toch werden we net geen kampioen.’’

,,Ajax is een deel van mijn leven geworden. Er gaat niets boven Ajax; ik heb er achttien jaar lang een mooie tijd gehad. Onder meer met jongens als Ricardo van Rhijn en Daley Blind, maar ook met talenten als Jeremain Lens en Luciano Narsingh heb ik als trainer goed samengewerkt. Ik werkte als jeugdtrainer ook het liefste met jongens van tien tot veertien jaar. Het mooie van jeugdtalent is dat je ze, zeker in die leeftijdsgroep, dagelijks stappen ziet maken. Voor die ontwikkeling doe je het natuurlijk ook allemaal. Namens Ajax praat ik nu trouwens meer over Ajax. Vooral in het buitenland is er veel vraag naar hoe onze jeugdopleiding werkt. Vooral ook in Scandinavië. Namens Ajax ga ik daar naartoe en verzorg dan meestal een lezing en een clinic. De binding met de club is er nog steeds en die zal er altijd blijven ook. Er is maar een Ajax.’’

Tekst: Ajax.nl/Ronald Jonges
Foto's: Ajax.nl/Louis van de Vuurst (boven), Erfgoed Ajax

Altijd Ajacied: Andy van der Meyde

Altijd Ajacied: Sjaak Swart

Altijd Ajacied: Dick Schoenaker