Menu
Nog geen beslissing over China-reis

Nog geen beslissing over China-reis

Ajax heeft nog geen definitieve beslissing genomen over de voorgenomen reis naar China. De afloop van het seizoen, de speeldata en inzetbaarheid van de internationals zijn onzekere factoren.

ajax logo carrousel

,,De reis is nog niet afgeblazen. Er wordt nog steeds onderhandeld’’, legt Ajax’ algemeen directeur Maarten Fontein uit. ,,Als Ajax de landstitel verovert, kan de reis vanaf half mei worden gemaakt. Bij deelname aan de play-offs staat de reis gepland van 28 mei tot 8 juni. De Chinese voetbalbond wil de tweede wedstrijd op 9 juni spelen, terwijl wij onze spelers op 8 juni hun welverdiende rust gunnen’’, aldus Fontein. ,,Op dit moment zoeken onze mensen in China, in goed overleg met de Chinese voetbalbond, naar alternatieve speeldata. Daar zijn we op dit moment even van afhankelijk. Feit is dat het belang van Ajax in China is gericht op de lange termijn en dat maakt dat we in dit proces zorgvuldig en geduldig willen handelen.’’

Het Nederlands elftal maakt in dezelfde periode een trip naar Thailand. Ajax kan in China dan - mogelijk - niet beschikken over zijn Nederlandse internationals. Fontein: ,,De KNVB heeft toegezegd samen met Ajax naar een oplossing te zoeken voor spelers die worden geselecteerd door de bondscoach.’’

De Ajax-reis naar China is ook in een ander opzicht belangrijk voor de club. ,,Het is niet alleen een commerciële reis voor Ajax’’, aldus de algemeen directeur. ,,Onze club maakt de reis op uitnodiging van het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Chinese overheid. De twee wedstrijden worden gespeeld in het kader van 35 jaar handelsbetrekkingen tussen Nederland en China.’’