Menu
Ten Hag: 'Volgende grens die we moeten verleggen'

Ten Hag: 'Volgende grens die we moeten verleggen'

Ontmoetingen tussen Ajax en Juventus mogen met recht Europese klassiekers worden genoemd. Aan de vooravond van weer een nieuwe klassieker, blikten Erik ten Hag en Hakim Ziyech dindag in de Johan Cruijff ArenA alvast vooruit. Ten Hag: ‘’We moeten ook tegen Juventus dicht bij onze eigen stijl blijven.’’

Het belang van een wedstrijd valt vaak af te meten aan het aantal journalisten dat op een pre-match persco afkomt. De perszaal in de ArenA was dinsdag volgestroomd met journaille. Naast de vele Nederlandse en Italiaanse journalisten was ook een deel van de overige – internationale – voetbalpers in Amsterdam present. Het onderstreepte nog maar eens de impact van het kwartfinaleduel in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

'De lat ligt steeds hoger'

''De uitdagingen worden steeds zwaarder. De lat ligt steeds hoger'', schetst Ten Hag het niveau uit de voorgaande CL-duels en dat van de komende wedstrijd tegen De Oude Dame. Dat wat Ajax dit seizoen Europees presteert is een onvervalste teamprestatie, wil de Ajax-trainer er maar mee zeggen.

Bayern München, Real Madrid of Juventus: 'We moeten bij onze eigen stijl blijven.' ❌❌❌#UCL #ajajuv pic.twitter.com/50UWd6bg6o

— AFC Ajax (@AFCAjax) 9 april 2019

''Ik moet eerst de spelers complimenteren. Zij zijn fit'', vervolgt Ten Hag. ''Maar achter onze prestaties zit ook een plan. Het team werkt goed, maar ook het team daar omheen werkt hard. Alles gebeurt op basis van een goed plan. Iedereen valt aan en iedereen verdedigt, daar begint het ook mee. Posities in onze ploeg zijn uitwisselbaar. Onze spelers zijn zo tactisch geslepen, dat ze in staat zijn verschillende taken uit te voeren.''

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong is naar verwachting tijdig fit voor een rol in het topduel. De laatste training op dinsdagmiddag moet uitwijzen of die verwachting werkelijkheid wordt.

Ten Hag: 'Alles gebeurt op basis van een goed plan'
Ten Hag: 'Alles gebeurt op basis van een goed plan'
Hakim Ziyech, Erik ten Hag en communicatiemanager Miel Brinkhuis voorafgaand aan de persco.
Hakim Ziyech, Erik ten Hag en communicatiemanager Miel Brinkhuis voorafgaand aan de persco.

Verklaring voor deel van het succes
Ten Hag: ''Er is een goede balans gevonden tussen jonge spelers, de middencategorie en oudere spelers. Dat is een verklaring voor een deel van ons succes. Al onze spelers hebben dit seizoen laten zien dat ze op een hoog niveau kunnen spelen. Ik ben blij dat we op 3 fronten actief zijn. Met de juiste balans in het elftal is het mogelijk ook op Europees topniveau resultaten te halen.''

Ajax leeft zeker in deze fase van het seizoen van wedstrijd naar wedstrijd. ''We leven in het heden. Dat is waar het nu om gaat. Morgen Juventus en daarna kijken we weer verder. Stap voor stap.'' Ziyech valt zijn trainer bij met: ''We leven met een fijn gevoel toe naar morgen. Ajax is nu gefocust op Juve, daarna wacht Excelsior.''

'Ook goed voor de Champions League dat Ajax in de kwartfinale staat'

Wat voor Juve verwacht de trainer? Een afwachtende tegenstander, eentje die sluw loert op zijn kansen? Of een meer voetballende opponent? ''Juve is zo’n ervaren ploeg en heeft zo’n geslepen trainer’’, waarschuwt Ten Hag. ''Zij kunnen verschillende systemen en scenario’s aan. Wij moeten de wedstrijd goed lezen en goed anticiperen. Dit is weer een volgende grens die we moeten verleggen. Tegen Bayern München en Real Madrid hebben we al een heel hoog niveau bereikt. Ook tegen een topploeg uit Italië, gaan we er alles aan doen om dat te bereiken. Daarbij moeten we dicht bij onze eigen stijl blijven.'' 

''Natuurlijk is het belangrijk voor Ajax om weer eens in de kwartfinales van de CL te staan. Het is voor een relatief klein voetballand vele malen moeilijker om hier te staan. Van alle kwartfinalisten heeft Ajax het kleinste budget. Dan moet je creatief zijn. Maar dit is ook goed voor de Champions League. Voetbal moet ook uit verrassingen bestaan. Goed dat wij daar dit jaar voor zorgen.''

Net als Ten Hag kijkt ook Ziyech uit naar een ontmoeting met de gelouterde en gelauwerde Cristiano Ronaldo.
Net als Ten Hag kijkt ook Ziyech uit naar een ontmoeting met de gelouterde en gelauwerde Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo heeft een plek in de wedstrijdselectie. De Portugese megaster is net terug van een blessure. Giorgio Chiellini is geblesseerd en moet de topper in de ArenA laten schieten. Hoe kijkt Ten Hag naar de rol die Ronaldo mogelijk gaat spelen?

'Fantastisch om tegen Ronaldo te kunnen voetballen. Dat daagt uit. Het zal een gemis zijn als hij er niet bij kan zijn.'

De trainer laat dinsdag ook de voetballiefhebber in zich spreken: ''Wij willen tegen de beste spelen. Het is fantastisch om tegen een speler als Ronaldo te kunnen voetballen. Dat daagt uit. Ronaldo is een geslepen en ervaren speler. Het zal een gemis zijn als hij er niet bij kan zijn. Zo staan wij erin. Chiellini is ook een belangrijke speler voor Juve. Maar die club heeft een brede selectie. Zij zijn in staat dit soort zaken op te vangen.'' Ook Ziyech kijkt vooral uit naar een ontmoeting met de gelouterde en gelauwerde Ronaldo.

Bij de afsluiting van de persconferentie spreekt de trainer de verwachting uit dat de ArenA ook woensdag ‘geladen’ zal zijn. In de ArenA hangt hopelijk ook woensdag weer een fantastische voetbalsfeer. Eentje die de Ajacieden van Ten Hag richting nieuwe successen duwt. Wie weet wat er met de hulp van het thuispubliek verder nog mogelijk is in de Champions League. ''Op het veld moeten we kwaliteit brengen. De spelers en stafleden kijken daar naaruit. Natuurlijk gaan we ook morgen voor een resultaat.''

Lees ook: Liveblog Ajax - Juventus