Menu
Traditionele Schalenavond: Wat brengt de Toekomst? 

Traditionele Schalenavond: Wat brengt de Toekomst? 

In de schaduw van het ‘grote Ajax’ schitteren wekelijks veel jeugdspelers op Sportpark de Toekomst. Zij waren donderdag het stralende middelpunt tijdens de jaarlijkse Schalenavond. Via het uitreiken van schalen en vaantjes werd er teruggekeken op het succesvolle seizoen 2016-2017.

Uitdagende voetbalspelletjes, het clublied van Joop Leeuwendaal en muziek van Broederliefde voor de jonge generatie; overal was aan gedacht tijdens de jaarlijkse feestavond voor de jeugdopleiding. Fulltime sfeermakers Heini Otto en Jan Buskermolen namen het woord tegenover jeugdspelers, familie en vrienden.

‘Ajax mag trots zijn’
Edwin van der Sar opende de drukbezochte avond met een bedankje richting alle stille krachten: ,,Ik wil graag alle ouders, opa's en oma’s van de jeugdspelers bedanken. Zij brengen de spelers altijd naar trainingen en staan klaar als het nodig is.“ 

Edwin van der Sar sprak mooie woorden over de jeugdopleiding.
Edwin van der Sar sprak mooie woorden over de jeugdopleiding.
De talenten rennen zo snel als het licht!
De talenten rennen zo snel als het licht!
De jongelingen konden testen hoe hard ze kunnen schieten.
De jongelingen konden testen hoe hard ze kunnen schieten.
De nieuwe Edwin van der Sar?
De nieuwe Edwin van der Sar?

De algemeen directeur had verder mooie woorden over voor de ontwikkeling van talenten: ,,Ajax mag trots zijn op de doorstroming van jeugdspelers naar het eerste elftal. Afgelopen jaar hebben jongens als Kasper Dolberg, Matthijs de Ligt, Justin Kluivert, Abdelhak Nouri, Deyovaisio Zeefuik en Carel Eiting hun debuut gemaakt in het eerste.“ 

Justin Kluivert
Na deze lofuiting was het tijd voor de bekendmaking voor het Talent van de Toekomst. Sjaak Swart maakte direct een einde aan de spanning: ,,Justin Kluivert!" De vleugelaanvaller was dit seizoen het goudhaantje van de opleiding. Op een groot scherm lieten prachtige acties en doelpunten zien waarom.

‘Patrick Kluivert is een mooie prof geweest, ik weet zeker dat Justin dat ook gaat lukken’ 

„Justin heeft de prijs verdiend gewonnen“, aldus een trotse Swart. „Hij heeft het hele jaar laten zien dat hij een groot talent is. Ik heb alle vertrouwen dat hij zich verder gaat ontwikkelen. Hij is net zo serieus als zijn vader. Patrick is een mooie prof geweest, ik weet zeker dat Justin dat ook gaat lukken.“ 

Heini Otto en drie jeugdtalenten kijken aandachtig naar mooie beelden van Justin Kluivert.
Heini Otto en drie jeugdtalenten kijken aandachtig naar mooie beelden van Justin Kluivert.
'Wow, dat wil ik ook!'
'Wow, dat wil ik ook!'
Sjaak Swart had mooie woorden over voor het Talent van de Toekomst.
Sjaak Swart had mooie woorden over voor het Talent van de Toekomst.
Coach Gery Vink over Ajax O17: ,,Prachtige tweede seizoenshelft gehad.'
Coach Gery Vink over Ajax O17: ,,Prachtige tweede seizoenshelft gehad.'
"Yes, we mogen het podium op!"
"Yes, we mogen het podium op!"
Beker, waar ga jij met onze jeugdspeler heen?
Beker, waar ga jij met onze jeugdspeler heen?
Heini Otto maakte direct vrienden op de Schalenavond.
Heini Otto maakte direct vrienden op de Schalenavond.
High five op het mooie seizoen!
High five op het mooie seizoen!

Grootste prijs
Kluivert ging van de Toekomst naar de Amsterdam ArenA, een weg waar jeugdspelers iedere dag druk mee bezig zijn. Dit jaar leverde het voor veel jeugdploegen een titel op. Alle kampioenen ontvingen een mooie schaal. Jongelingen die net naast de titel grepen, konden rekenen op grote Ajax-vaantjes. Deze tastbare herinnering zorgde voor lachende gezichten.

Na vele mooie woorden van verschillende jeugdcoaches sloeg Ajax O9-trainer Rik Verhage tot slot de spijker op zijn kop: „We wonnen enorm veel prijzen het afgelopen seizoen. Maar de mooiste prijs is de doorstroming van talenten.“ Met die woorden legde de trainer haarfijn uit wat de Toekomst brengt.

Tekst: Ajax.nl/Sven Koeneman
Foto's: Jasper Ruhe